aaaa

Flare Stack İmalatını Tamamladık

TROYA Doğalgaz ve Petrol Mühendislik Self-Supported Flare Stack imalatını, TPAO Hazro sahasında kullanılması için tamamlamıştır.
Flare Stack yüzey operasyonlarında atık gazı yakmak amacı ile kullanılır. Flare Stack’ın tasarımında çalışma alanlarını etkilemeden ve çevreye zarar vermeden atık gazların güvenli olarak yakılması amaçlanmıştır. Flare Stack H2S gibi çevreye ve sağlığa zararlı gazlarında bertaraf edilmesine uygun olarak üretilmiştir.
Flare Stack, güvenli bir mesafeden (maksimum 10 metre) kontrol edilebilmesi amacıyla; üzerinde otomatik pilot ateşleme sistemi için bir adet Kontrol Paneli ve pilot gaz için bir adet 45 kg lık Propan Tüpü bulunan Mobil Kontrol Skid’ine sahiptir. Kontrol skidi, esnek boru ve kablo ile Flare Stack’a bağlanmıştır.
Otomatik pilot ateşleme sistemi 1 adet pilot gaz ateşleme ünitesine ve 1 adet kontrol paneline sahiptir. Pilot gaz solenoid vana tarafından kontrol edilmekte ve elektrikli kıvılcım ateşleme bobini tarafından yakılmaktadır. Kontrol Paneli içerisinde; ateşleme bobini transformatörü, ateşleme zamanlayıcısı, alev kontrol ünitesi ve otomatik alarm bulunmaktadır.
• Flare Stack Ölçüleri:
o Toplam Stack Uzunluk: 10 metre / 33’
o Tip Uzunluk: 3 metre
o Tip Çap: 2 1/2”
o Gövde Çap: 4” x 10” x 16”