aaaa

IRAK’da Bir Petrol Sahasında Çalışacak FWKO Separatör İmalatını Tamamladık

Troya Enerji 2,500 mm çapa, 10,000 mm S-S uzunluğa ve yaklaşık 36 ton ağırlığa sahip Free Water Knock Out Separatörünün imalatını tamamlamış bulunmaktadır.  Yüksek hacimde su/petrol ve doğal gazı ayırmak amacı ile imal edilmiş olan FWKO Separatör aynı zamanda tabanında ki sand jet sistemi ile Separator tabanında biriken kum kolaylıkla temizlenebilmektedir. Bunun yanısıra içerisinde bulunan akış düzenleyici delikli plaka, kum ayırıcı plaka, petrol tutma havuzu ve gaz çıkışında filtreleme ekipmanlarını barındıran bu Separator ASME VIII Div. 1 (ASME Code Version 2013) e göre imal edilmiş olup 3. Taraf gözlemci firması denetiminde CE (2014/68/EU) sertifikalandırılması yapılarak üretilmiştir. FWKO Separatör gövdesinin mekanik hesaplamalarında PV Elite program, şase ve borulamada SAP 2000 programı kullanılmıştır

FWKO Separatör, emniyet firar vanaları, seviye göstergeleri, seviye kontrol şamandıraları, seviye alarmları, basınç transmitterı ile gaz çıkışında orifis metre, petrol ve su çıkış hatlarında debi metre ölçüm ekipmanlarına sahiptir.

P-Tank/ IV Fazlı Separatör, emniyet firar vanaları, seviye şamandıraları, basınç / seviye kontrol ekipmanları ve ölçüm ekipmanlarına sahiptir. P-Tank üzerinde bulunan Gaz Tüpü sayesinde kontrol ekipmanları için gereken pnömatik hava, üretilen gazdan kullanılabilmektedir. Acil durumlarda; (Sıvı seviyesinin maksimuma yükselmesi)  sırasında pnömatik hava temininde yaşanabilecek bir aksaklık durumunda bağımsız bir Azot sisteminde Acil boşaltma kontrol sistemini besleyebilmektedir.